Нагадуємо, що з 13 червня 2020 року набрала чинності постанова від 12 червня 2020 року № 480 (далі за текстом – Постанова), якою затверджено зміни до низки нормативно-правових актів Уряду.

Зокрема, змінами до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (далі за текстом – Порядок), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 367, встановлюється, що у технологічній схемі пропуску осіб, які від’їжджають на тимчасово окуповану територію України або виїжджають з неї, транспортних засобів та вантажів через контрольні пункти, у тому числі, визначаються місця або приміщення для проведення контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, межі території контрольного пункту та зон прикордонного і митного контролю (режимна зона), зони сервісного обслуговування осіб і транспортних засобів, місця або приміщення для проведення медичного огляду, місця стоянки транспортних засобів, у тому числі тих, що затримані (зміни до абз. 2 п. 7).

Відповідно до нового пп. 8 п. 39 уповноважені посадові особи підрозділу охорони державного кордону відмовлятимуть у виїзді з тимчасово окупованої території України, у тому числі, в разі, коли у період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, особа не надала згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до виїзду з тимчасово окупованої території України через контрольний пункт.

Згідно з новим абз. 10 пп. 2 п. 22 Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 року № 815, уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовлятимуть у пропуску осіб під час виїзду з тимчасово окупованих територій у період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, якщо особа не надала згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до виїзду з тимчасово окупованих територій через контрольний пункт.

Також, у постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів” (далі за текстом – Постанова № 392):

1) згідно зі змінами до тексту Постанови № 392:

  • скасовано проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (пп. 4 п. 3);
  • дозволено здійснення екскурсійного обслуговування груп у кількості не більше ніж 50 осіб (пп. 5 п. 3);
  • заборонено перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією (новий пп. 16 п. 3);
  • дозволяється діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), крім діяльності кінотеатрів, у тому числі проведення культурних заходів, за умови здійснення закладом культури (організатором культурного заходу) контролю за перебуванням не більше ніж однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід, та дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра (абз. 28 п. 4);
  • нова редакція абз. 6 п. 7 уточнює таку підставу для обсервації особи, як перетин державного кордону особою, яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19 (крім осіб, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів, працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, учасників зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою);
  • особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону, не підлягають обсервації у випадку, передбаченому абз. 6 п. 7 (нова редакція абз. 9 п.7);
  • новою редакцією абз. 2 п. 13 уточнено доручення обласним, Київській міській державним адміністраціям, зокрема, вони мають забезпечити облаштування спеціалізованих закладів для організації обсервації, харчування, транспортування до них осіб, у тому числі від пунктів пропуску через державний кордон, що потребують обсервації, медичне спостереження за ними;
  • згідно з новим п. 16 Міністерству охорони здоров’я доручено забезпечити інформування кожних три дні Адміністрації Державної прикордонної служби та Кабінету Міністрів України, щодо переліку держав із значним поширенням COVID-19.

Державами із значним поширенням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення.

2) у Порядку проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, затвердженому Постановою № 392 виключено абз. 2 п. 1, який передбачав, що дія зазначеного Порядку поширюється також на осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, учасників зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2).

Також, Порядок п. 7 доповнено новим абзацом, відповідно до якого перебування в обсерваторах іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту) оплачується страховиком відповідно до поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з обсервацією, або такими особами самостійно.

Постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 13 червня 2020 року (опубліковано: “Урядовий кур’єр” від 13.06.2020 року № 111).

Карантин: нові послаблення та нові обмеження

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap