21 квітня 2021 року Італія ратифікувала 15-й протокол до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що передбачає відповідні зміни. Ця подія є важливою для європейського товариства, а зокрема для кожного громадянина Високої Договірної Сторони Конвенції.

Основними змінами, які передбачає Протокол №15 є скорочення строку звернення до суду з шести до чотирьох місяців після ухвалення остаточного рішення національним судом крайньої інстанції. 

Згідно Прикінцевих та перехідних положень Протоколу №15 цей Протокол набирає чинності в перший день місяця, що настає після закінчення тримісячного строку від дати, коли всі Високі Договірні Сторони Конвенції висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу.

Італія була останньою країною, яка довгий час не ратифіковувала Протокол, а отже з моменту ратифікації його саме Італією можна говорити, що ВСІ Високі Договірні Сторони Конвенції  погодили положення Протоколу. 

Нагадаємо, що Україна зробила це ще 5 жовтня 2017 року одночасно із ратифікацією Протоколу №16 Конвенції про захист прав і основоположних свобод. Відповідний Закону України №2156-VIII був підписаний Президентом України та набрав чинності 11 листопада 2017 року. 

Відтак, згідно з умовами набрання чинності Протоколу №15 вже з 1 серпня 2021 року для подання заяви до ЄСПЛ буде застосовуватися строк чотирьох місяців з моменту винесення остаточного рішення національним судом.

Варто зазначити, що чотиримісячний строк не застосовується до заяв в яких рішення національних засобів захисту, прийняті до набрання чинності Протоколу №15. В таких справах матиме місце строк шести місяців.

СТРОК ЗВЕРНЕННЯ ДО ЄСПЛ СКОРОЧЕНО ДО ЧОТИРЬОХ МІСЯЦІВ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap